Już od długiego czasu, certyfikat SSL uznawany jest za gwarancję bezpiecznego korzystania z internetu, co ma duże znaczenie w szczególności dla osób dokonujących transakcji gotówkowych online. Certyfikat SSL cieszy się nie tylko dużym uznaniem firm, ale również i osób prywatnych, chcących zapewnić sobie w sieci możliwie jak największy standard bezpieczeństwa.
Secure Socket Layer (SSL) to certyfikat znany już od wielu lat. Jego autorem była firma Netscape, a sam certyfikat działa już o 1994 roku. Ujmując wszystko w dużym skrócie można powiedzieć, że służy on do transmisji zaszyfrowanych danych pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem.
Celem stosowania certyfikatu, jak już zostało wspomniane, jest ochrona i zapewnienie jak największego standardu bezpieczeństwa w sieci. W przypadku SSL zabezpieczenie można podzielić na trzy stopnie:

 • zaszyfrowanie danych,
 • integralność danych,
 • pewność, że użytkownik nie zostanie przekierowany na stronę, na której nie chciałby się znaleźć

Jak sprawdzić, czy strona jaką odwiedzamy ma certyfikat SSL? To bardzo proste. Informacja o tym, czy dana strona posiada certyfikat czy też nie, zawarta jest w jej adresie.

2 Comments

 • Andrzej
  Posted 25 czerwca, 2019 1:49 pm 0Likes

  Przydałby się jakiś screen z kłódką, żeby dokładnie pokazać o co chodzi

 • Edyta
  Posted 20 lipca, 2019 1:21 pm 0Likes

  Dokładnie. Niby napisane ale brakuje ilustracji. Ja wiem o co chodzi z SSL a “zwykli” ludzie chyba nie :/

Leave a comment