Kiedy zaczynamy prowadzić bloga, bardzo często zastanawiamy się jak zwiększyć wyświetlenia na blogu. Niby piszemy posty i wydaje nam się, że są one całkiem interesujące, ale jakby nadal brakuje tych czytelników. Wiadomo, że blog powstaje po to, żeby ktoś go czytał. Jakbyśmy mieli pisać do szuflady, to przecież nie publikowalibyśmy naszych artykułów w internecie. Jak więc zwiększyć wyświetlenia na blogu? Jest na to kilka prostych sposobów.

Przede wszystkim warto zacząć działać w social mediach. Portale takie jak Facebook czy Instagram mogą być bardzo pomocne w promocji bloga. Nie da się ukryć, że większość z nas z nich korzysta, więc jeśli będziemy tam promować bloga, na pewno zyskamy prędzej czy później jakąś liczbę klików. Oprócz tego warto zarejestrować się na portalach dla blogerów, gdzie również możemy reklamować swoje posty. Ważne jest też to, żeby czytać blogi innych osób i zostawiać na nich komentarze. Ale uwaga! Tylko te merytoryczne, bo spamem nic nie zyskamy, a możemy tylko stracić.

Portale społecznościowe

Portale społecznościowe są doskonałym sposobem, aby pokazać się całemu światu z jak najlepszej strony. Wybieramy najpiękniejsze zdjęcia z wakacji, filmy które mogą zwrócić uwagę odbiorcy i wiele innych działań, żeby pokazać, że mamy piękne życie i czujemy się wspaniale. Portale społecznościowe dają nam jednak nieco większe możliwości i korzyści, o których czasami nie zdajemy sobie sprawy. Wszelkie grupy na Facebooku, śmiało można traktować jako tematyczne fora, które umożliwiają nam pozyskiwanie wiedzy na wszelakie aspekty życia, lub wymianę poglądów z innym użytkownikami.

Wcześniej wspomniany Facebook lub Instagram, można potraktować jako swoją kreatywną reklamę. Sumienne prowadzenie strony poprzez dodawanie rzetelnych postów, ładnych zdjęć, a także ciekawych i intrygujących filmów, w bardzo szybkim tempie przyciąga ogromną ilość zainteresowanych użytkowników. W tym gronie znajdują się także osoby zainteresowane reklamowanym w wyżej wymieniony sposób produktem. Warto wykorzystać wspomniane metody w jak najbardziej satysfakcjonujący dla nas sposób.

Czy da się zarobić na Instagramie i Facebooku?

Wielu z nas zastanawia się właśnie jakie są ceny reklam na facebooku oraz jakie są ceny reklam na instagramie. No cóż – to dobre pytania. Aby na nie odpowiedzieć należy zapoznać się z tematem popytu i podaży. Kiedy pisze te słowa, aktualnie na rynku reklam tych portali nadal panuje większa podaż niż popyt. Wynika to z tego, że te platformy społecznościowe nadal posiadają więcej możliwości reklamowania swoich produktów i usług niż jest faktycznych zainteresowanych skorzystaniem z nich. Reklama w internecie niesie wciąż wiele możliwości a to głównie dlatego, że nie jest jeszcze zauważona i doceniona przez wszystkim. To powoduje, że ceny sa stosunkowo niskie.

Reklama na instagramie wygląda tak, że osoba posiadająca tam konto, przeglądając swoją tablicę w pewnym momencie natrafi na zdjęcie i informacje pod nim – może to również być krótki filmik – o twoim produkcie. Reklama na facebooku wygląda identycznie z tą różnica, że facebook bardziej skupia się na tekście pisanym a instagram na wrażeniach wizualnych – zdjęciach i krótkich filmikach. Istnieje również liczna grupa, która nosi nazwę influencerzy. wielu z nich chciałoby zacząć czerpać korzyści z prowadzenia swoich kont. Na pytanie, które zadają sami sobie – jak zarobić na instagramie – twoja promocja może być dla nich odpowiedzią.

Ceny reklam na Instagramie oraz ceny reklam na Facebooku

Czy świat bez reklam mógłby istnieć? To pytanie nie należy do najłatwiejszych. Reklamy spełniają niezwykle ważną funkcję w funkcjonowaniu telewizji, wielu platform internetowych oraz w funkcjonowaniu firm. Dzięki nim mamy możliwość korzystania z merytorychnych portali zapewniających świeże informacje z całego świata a także fakty i nowinki technologiczne. Również funkcjonowanie telewizji w głównej mierze opiera się na źródłach przychodu generowanych z reklam umieszczonych w przerwach między serialami i filmami. A więc czy reklama w internecie będzie równie skuteczna jak niegdyś ta w telewizji? To dobre pytanie – reklama na instagramie oraz reklama na facebooku już dziś daje niezwykły zwrot z zainwestowanych pieniędzy wielu przedsiębiorcom i firmom przez nich prowadzonych.

Ciekawostką jest to, że cena tych reklam jest nadal stosunkowo mała – wynika to z tego, że ceny reklam na facebooku i ceny reklam na instagramie ustalane są wedle popytu na dane słowo lub daną grupę odbiorców. A więc im więcej osób chce przedstawić produkt danej grupie odbiorców tym droższa staje się możliwość wykupienia takiej reklamy i trafienia do tych osóvb. Jednym z wciąż tańszych rozwiązań są influencerzy. Wielu z nich stale zastanawia się jak zarobić na instagramie czy na facebooku więc wiadomość wysłaną do nich z zapytaniem czy są zainteresowani współpracą i promocją może ich niezwykle ucieszyć.

Jak się wybić na Instagramie ?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chciałyby zaistnieć w sieci jako influencer. Czy to naprawdę takie trudne jak nam się wydaje ? Postaram się wam przybliżyć parę prostych wskazówek na ten temat.

  1. Na Instagramie jest wiele osób, które odniosły sukces na wielką skalę. Czy nie warto się nimi zainspirować ?
  2. Regularne publikowanie treści na tym portalu bardzo nam pomoże, ponieważ w sieci jest wiele treści dlatego staraj się wychodzić przed szereg. Dzięki temu obserwatorzy zwrócą na Ciebie uwagę.
  3. Miej stały kontakt z ludźmi. Oznacza to, że warto jest odpisywać na wiadomości lub komentarze zadawane przez widzów, gdyż nabierają do was coraz większej sympatii.
  4. Używaj hashtagów. Pomagają one obserwatorom z całego świata dotrzeć do waszego konta.
  5. Dodawaj opisy, które będą angażowały ludzi do pisania komentarzy i wymieniania się swoimi opiniami.
  6. Jeśli osiągasz np sukces taki jak wbicie jakiejś sumy obserwatorów to rób konkursy, którymi podziękujesz obserwatorom za ich aktywność na twoim profilu.
  7. Komentuj zdjęcia innych osób. Jeśli podoba Ci się jakieś zdjęcie to wyraź to w komentarzu, gdyż ta osoba może się odpłacić Tobie tym samym.
  8. Bądź sobą ! To najważniejsze w odniesieniu sukcesu na portalach społecznościowych.


Poniżej jeszcze inne moje przemyślenia. Wrzuciłem jest na koniec tego artykułu bo są mniej związane z tematem, ale mogą pokazać na punkt widzenia drugiej strony

Gdzie reklamować się w Internecie ?

Świat biznesu nie obejdzie się dziś bez reklamy. W dzisiejszym świecie, niezwykle zdominowanym przez komputery i internet można zauważyć stopniowe – z roku na rok – przejście z używania komputerów na rzecz smartfonów. To właśnie dlatego reklama w internecie cieszy się coraz większą popularnością. Poważnie podchodzący do tematu przedsiębiorcy dostrzegają potrzebę wykorzystania możliwości kryjących się w mediach społecznościowych. Jedną z możwliwości jest reklama na instagramie. Ta forma promocji jest jeszcze stosunkowo tania gdyż ceny reklam w internecie wyznaczane sa przez zainteresowanie innych ludzi dotarciem do tej samej grupy odbiorców. Tu rządzi popyt i podaż. Tak też się dzieje gdy do gry wchodzi reklama na facebooku jednak tu ceny mogą okazać się nieznacznie wyższe. Jedną z form promocji w internecie jest – a w zasadzie są influencerzy. To oni mają dostęp do niemal nieograniczonej liczby odbiorców – ich followersów. Część z nich często zastanawia się również jak zarobić na instagramie więc propozycja współpracy na pewno okaże się mile widziana.Leave a comment