O sile Internetu wiemy nie od dzisiaj. Odkąd stał się wszechobecny z dnia na dzień spada liczba osób, które funkcjonują bez niego. Sięgamy do wyszukiwarek przy każdej możliwej okazji i dosłownie w każdej sprawie. Przepisy kulinarne, sklepy internetowe, porady kosmetyczne i wiele, wiele innych tematów znajdziemy na stronach internetowych. Korzystają kobiety, mężczyźni bez względu na wiek, czy wykształcenie.

Dobre i złe strony

Wszystko to ma swoje dobre strony do czasu, kiedy informacje pozyskiwane przez nas nie zaczynają nam szkodzić w pośredni lub bezpośredni sposób. Z uwagi nie niechlubną opinię na temat służby zdrowia często decyzję o pójściu do lekarza podejmujemy w ostateczności. A wszystko to po wcześniejszym przeanalizowaniu w Internecie naszym zdaniem podobnych przypadków do naszego. Niekoniecznie odczuwany przez nas dyskomfort, czy ból oraz zmęczenie muszą świadczyć o najgorszym. W dużej mierze w taki, a nie inny sposób podchodzi się do rewelacji ze stron internetowych poradników zdrowia. Wybieramy zawsze to co najgorsze, a to nie pomaga. Wpędzamy się w kiepski nastrój, co nie sprzyja podczas choroby wręcz ją potęguje.

Czytając wypowiedzi osób na forum można wpędzić się w niemały dołek psychiczny. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że osoby opisujące swoje choroby i ciężką sytuacje robią sobie swego rodzaju katharsis czyli oczyszczenie. Wyrzucają swoje bolączki i niekiedy wyolbrzymiają niektóre dolegliwości. Należy pamiętać, że forum jest jak wirtualna przyjaciółka, której można się zwierzyć. Zawsze wysłucha! Znajdziemy tam masę desperatów szukających jeśli nie pomocy to choćby zrozumienia. Pragnę zauważyć, że ktoś to przebył nawet ciężką chorobę, ale w sposób łagodny i znośny po czym wrócił do aktywnego życia nie opisuje tego, ponieważ ogrom obowiązków życia codziennego mu na to nie pozwala.

Narzekamy

Ponadto jesteśmy narodem lubującym się w narzekaniu dosłownie na wszystko. Tak więc na słowa otuchy od dr Internet i pacjentów z forów nie mamy po prostu co liczyć. Z własnego doświadczenia też wiem, że leczenie się na własną rękę z choćby lekkiego przeziębienia jest kosztowne, a i tak koniec końców trafia się do lekarza i po raz kolejny trzeba wykupić leki tym razem przepisane przez lekarza. Tak więc drogi Czytelniku nie łykaj wszystkiego co znajdziesz w Internecie! Zachowaj dystans, a poczujesz się o niebo lepiej.

Leave a comment